Header

احسان خواجه امیری

ehsan khajehamiri bio - احسان خواجه امیری

احسان خواجه امیری متولد هفتم آبان ۱۳۶۳ فرزند ایرج، خواننده قدیمی موسیقی سنتی ایران می باشد.
از آنجایی که در خانواده ای هنرمند چشم به جهان گشود، از ۵ سالگی آموختن موسیقی را آغاز کرد و درسالهای بعدی کم کم به فراگیری ساز های سنتور، ویلن و پیانو پرداخت. البته فضای آموزش پیانو برای احسان متفاوت بود، چرا که آن را از خواهرش، الیکا خواجه امیری آموخت.
احسان خواجه امیری خواننده ایست که فعالیت حرفه ای خود در دنیای موسیقی را با آهنگسازی آغاز کرده و حتی هنوز هم به این کار نسبت به خوانندگی علاقه ی بیشتری دارد! مجموعه آهنگهای بی کلام برای برنامه مستند و آهنگسازی آلبوم ” خاطرات زندگی ” برای پدرش از مطرح ترین آثار وی در این زمینه به حساب می آید.
احسان اما هیچ وقت نوازنده حرفه ای نشد و به گفته ی خودش در آموزش سازهای مختلف از این شاخه به آن شاخه می پرید و روی یک ساز متمرکز نمی شد.
سر انجام در سن ۱۷ سالگی و با انتشار آلبوم ” من و بابا ” نخستین بار صدای گرم احسان خواجه امیری به گوش عموم مردم رسید. آلبومی که کار مشترک وی با پدرش، استاد ایرج بود.
در ۱۹ سالگی به پیشنهاد قاسم جعفری برای ” سریال غریبانه ” ترانه ” هرچی آرزوی خوبه مال تو ” را منتشر کرد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت. وی در مجموع تاکنون چندین فیلم و مجموعه تلویزیونی را آهنگسازی کرده و همچنین خواننده تیتراژ بسیاری از مجموعه‌های تلویزیونی بوده‌است.
اولین کنسرتش را سال ۱۳۸۴ پس از انتشار آلبوم “برای اولین بار” در کیش برگزار کرد.
در سال ۸۶ برای آهنگسازی و خوانندگی سریال ” میوهٔ ممنوعه ” انتخاب شد. بعد از پخش سریال در مهر ماه ۱۳۸۶ آلبوم سومش ” سلام آخر” را روانه بازار کرد که معتقد است احسان خواجه‌ امیری را باید با این آلبوم شناخت! به گفته او برای ذره ذره این آلبوم هزینه معنوی شده است. هزینه آلبوم سلام آخر بیش از ۵ برابر آلبوم برای اولین بار بود. فضای آن عاشقانه بود و در لیست پرفروش‌ترین آلبوم های سال قرار گرفت.

برای دانلود هر آلبوم بر روی نام آن کلیک نمایید :

نام آلبوم سال انتشار
من و بابا ۱۳۸۰
برای اولین بار ۱۳۸۴
سلام آخر ۱۳۸۶
فصل تازه ۱۳۸۷
یه خاطره از فردا ۱۳۸۹
عاشقانه ها ۱۳۹۱
پاییز تنهایی ۱۳۹۳
۳۰ سالگی ۱۳۹۵

 

منبع : fa.m.wikipedia.org/wiki/احسان_خواجه‌امیری

اهنگ های هنرمند

آلبوم های هنرمند

متن ترانه هنرمند

ویدیو های هنرمند

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *